Ugye ön is szeret gyönyörködni a naplementében? Nézze, ilyen látvány a Marson – fotó
A vörös bolygó magányos felfedezője, a Curiosity különleges fotóval lepte meg a NASA stábját: megörökítette a naplementét.
A vörös bolygó magányos felfedezője, a Curiosity különleges fotóval lepte meg a NASA stábját: megörökítette a naplementét.
Valószínűleg folyékony sós vizet találtak a Mars felszínén - jelentették be az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA magyar idő szerint hétfő délután.
Nem is olyan régen a sci-fi írók még azzal szórakoztattak bennünket, hogy az űrkorszakban a táplálkozás huszadrangú szerepet fog játszani az életünkben, és legfeljebb azt kell majd eldöntenünk, rántott hús vagy tökfőzelék ízű tablettát vegyünk-e be. Manapság viszont már a Marson is a házi kosztra szavaznak az asztronauták.
Íme a világ első „interplanetáris” időjárás-jelentője – iOS-es eszközökre.
Az élet nyomainak kutatása a Marson, valamint Jupiter egyik holdja, az Europé jeges felszíne alatt feltételezett folyékony földalatti óceánjának keresése szerepelhet az Amerikai Űrkutatási Hivatal (NASA) 2013 és 2022 közötti terveiben.
A Vörös Bolygó elérése valójában 20 vagy inkább 30 évet venne igénybe - közölte Martin Zell, az Európai Űrkutatási Hivatal (ESA) illetékese annak kapcsán, hogy hamarosan hattagú nemzetközi legénység kezdi meg egy 520 napos Mars-utazás szimulációját.
A Mars atmoszférája vékony és rendkívül hideg. Ennek elsősorban az az oka, hogy a vörös bolygó légköre állandóan fogyatkozik. Jelentős része ugyanis az űrbe szökik, aminek az oka, hogy folyamatos „napszéllökéseknek” van kitéve a Mars atmoszférája, illetve nem tudja pótolni elég gyorsan a légkörét – írja a Discovery News.